Pokusy na zvířatech
Publikováno 07.06.2016 v 14:45 v kategorii BIZARNOSTI VE SVĚTĚ ZVÍŘAT, přečteno: 287x
- Myši a potkani... tato zvířata jsou nejčastji používána díky jejich levné ceně.
- Králíci... s králíky jde dobře manipulovat, protože stejně jako myši nedokážou z oka vyplavit toxické substance
- Morčata... nejčastěji se na nich používají kožní přípravky
- Psy...díky tomu že pes je z pravidla poddatelný a hlavně bíglové se pokusy provádí ve velkém množství na nich
- Primáti...Díky jejich podobnosti člověku jsou často využíváni při psychologických testech
- Kočky
- Prasata
- Koně
- Skoti
- Ptáci
- Ryby i obojživelníci
- První typ týrání je, když dají zvířeti podmět a sledují jak na něj reaguje. Patří k tomu podávání drog, elektrošoky, oddělení mláďat od matky, věčný život v naprosté tmě nebo vystavení velkému žáru. A mnohé další. Tyto zvířata mají v mozku elektročipy, aby vědci mohli pozorovat jejich činnost
- K druhému typu patří poškozování nebo odebírání části mozku. Ještě než se tak stane naučí zvíře povely a pak zjišťují jestli je zvíře dokáže splnit
- test LD50 - test akutní toxicity
Název tohoto testu (Lethal Dose 50) v překladu znamená "poloviční smrtelná dávka". Jeho cílem je určit, jak velká dávka testované látky způsobí smrt u poloviny „použitých“ zvířat. Při tomto testu jsou stále novým a novým skupinám zvířat jednoho druhu podávány stále vyšší dávky, dokud není nalezeno toto "ideální" množství. Při pokusu se zvířatům většinou nepodávají žádné bolest tišící látky.
- test chronické toxicity
Jeho cílem je stanovit reakci zvířete na dlouhodobé vystavení zkoušené látce. Používá se většinou jeden druh hlodavce (potkani) a jeden druh nehlodavce (většinou psi), kteří jsou látkou násilně krmeni, nuceni ji inhalovat nebo je jim nanesena na kůži. Pokus trvá minimálně 12 měsíců.
- Draizeův oční test - test akutní oční dráždivosti
Pro tento test jsou užíváni králíci. Ti jsou v řadách uvázáni do znehybňujících aparátů, svorkami přinuceni nechat otevřené oči a poté je jim do oka nanesena testovaná látka. Test trvá 72 hodin, po celou dobu zůstávají zvířata bez tišících prostředků znehybněna. Po skončení testu je vyhodnocen stupeň poškození oka (tím nejvyšším je oslepnutí).
- test kožní dráždivosti
Tento test je prováděn převážně na králících a morčatech. Zvířatům musí být nejprve oholena srst (zpravidla na zádech) a odstraněna povrchová vrstva pokožky. Na toto místo je pak nanesena testovaná látka a její účinky na povrch těla jsou později vyhodnocovány.
- test karcinogenity
Zvířatům jsou celoživotně podávány zkoušené látky či léky, aby se zjistilo, zda u nich způsobí rakovinu. Provedená pitva pak prokáže, zda zvíře rakovinou onemocnělo. Podobně jako jiné typy pokusů, i testy karcinogenity prováděné na zvířatech čelí velké kritice, že jejich závěry jsou pro člověka nespolehlivé a že u něj nemohou předpovědět riziko vzniku rakoviny.
- test teratogenity
Při tomto testu se zkoumá, zda látka nemá negativní účinky na vyvíjející se plod. Březí samice jsou po dobu 10 dnů násilně krmeny stále většími dávkami zkoušené látky. Poté jsou usmrceny, plod je vyjmut a rovněž usmrcen a lékaři u něj vyhodnocují případné změny a poškození.
Všechny tyto pokusy mohou zvířatům přinášet nesmírné utrpení. Zvířata při nich trpí křečemi, třesem, silnou bolestí břicha, nekontrolovaným zvracením, vnitřním krvácením, poškozením orgánů, bolestí způsobenou nádorem. Mohou krvácet z očí, z úst nebo pohlavních orgánů, mohou ochrnout nebo upadnout do kómatu. Látky tišící bolest se většinou nepoužívají, aby nebyly zkresleny výsledky pokusu. Zvířata umírají buď přímo při pokusu nebo bývají na konci pokusu zabita, aby mohla být pitvána. V některých případech zvířata bývají ponechána naživu a „použita“ pro další pokus.
Na zvířatech se také zkoušejí lékařské přístroje (zejména na myších, potkanech a králících) a chirurgické techniky (například na psech).
JAK ZABRÁNIT POKUSŮM
Bohužel nikdo nedokáže zabránit těmto pokusům, ale mělo by se zabránit ZBYTEČNÝM pokusům na zvířatech, kterých je tak 75 000 000 ročně což by znamenalo 75 000 000 zachráněných životu. Jde například o kopírování léků, které už existují. Proč dělat 100 druhů léků jen na bolest hlavy (jak říká naše učebnice němčiny..když tě bolí hlava dej si heřmánkový čaj, pokud tě bolí břicho dej si heřmánkový čaj, pokud sis zlomil nohu dej si heřmánkový čaj) Přece na ten ani nepotřebujeme pokusy ne??Další blbost:
Firma číslo jedna provede pokus na prášek na hlavu, ale je to obchodní tajemství, takže firma dvě a tři udělají úplně ten samý pokus jen pro to, aby zjistili to, co už zjištěno je...-_-
JAK MŮŽU POMOCT??
Žijte zdravým způsobem života, pro který nepotřebujete léky a když už něco kupte si heřmánkový čaj... Nekupujte nadbytek kosmetiky a dávejte pozor na to, které firmy s krmivem prodávají výrobky testovány na zvířatech.
POKUD JSTE PŘIPRAVENI VIDĚT PRAVDU
Sami dobře víte, že tyto zvířata na rozdíl od lidí nic špatného neprovedla. A protože nesnáším lidi byla bych radši, kdyby se tyto pokusy prováděli na lidech, kteří jsou odsouzeni k trestu smrti...umřeli by tak i tak ne??? Je to lepší než třeba ten pokus na koťatech, kterým zašili oči a ona takto žila 5 let. Vždyť nic neprovedla na rozdíl od některých lidí, kteří vraždily, ti už si svůj osud vybrali ne?? A bylo by to lepší i protože většina zvířat má jinou stavbu těla.
Prostě nechte zvířata být a vražděte odsouzence...
Nara
Komentáře
Celkem 2 komentáře
... 14.06.2016 v 19:24 To je strašný.... Humus prostě neskutečná špína ti lidi!!!!
To video jsem celý dokoukala až do konce a je to strašný... Jak mohou jen zabít malý štěňátko kvůli takový pí....
Nechápu to... -_-
... 18.06.2016 v 08:06 Njn...